… a uzila si s Tomoe ukazku zbrani sprevadzanu komentarom moderatora. Pokojne by som si to pozrela znova, bolo zaujimave vidiet zbrane, pocut k nim vyklad a mat moznost si pozriet ako seka profik a bezny navstevnik. Splu s divakmi sme hadali odpovede na otazky a kto spravne uhadol, mohol si ist zasekat. Nadsene sme vsetci tlieskali a uzivali si to. Uprimne, aj ked by rovno toto cele bolo za 15 eur, stale by to stalo za to. Tato atrakcia bola velkym lakadlom a pacilo sa mi ako bola pripravena – od slecien v kimone, co drzali velke vlajky, prezentovanie zbrani a aj slovny vyklad. Mozno odporucam pocas tejto prezentacie nabuduce uplne vypnut DDR – fakt to rusilo obcas. Velky respekt a udiv, ze boli vsetci tyto ludia ochotny poukazovat vsetky tieto veci, v krasnom obleceni a ponuknut sancu aj sekat navstevnikovi. Asi by som sa bala, ze ich znicia 😀

Saniika

Kenshin Tachi: festival bez nich si už neviem predstaviť, nabudúce sa už odhodlám si to presekávanie aj vyskúšať.

Alex Šebestová

Otvárací ceremoniál – bol úžasný. Potešilo ma zistenie, že som nebola v hale jediný nováčik. O zábavu sa postarali samuraji a ich predvedenie bojových umení. Chalani sa vôbec nešetrili a svedčia o tom aj drobné škrabance, rozbité púzdro a odseknutá rukoväť meča. Bezpečnosť šla stranou, no šou to bola poriadna!

… a potom si skúsiť presakávanie katanami ako ja. Energia z tohto vystúpenia ma naplnilo elánom na celý deň! Po ukážkach profesionálmi sme prišli na rad my! Viete si predstaviť ako to dopadne, keď amatérom (a hlavne geekom) dáte do rúk zbraň a poviete: „Sekaj!“? Povedzme, že jeden bambus letel medzi mňa a náhodné dievča rovno do stĺpu. Usúdila som, že bude najlepšie sa tváriť, že to ani náhodou nemohlo skončiť v mojom oku a nadšene som tlieskala úchvatnému pokusu. Čoskoro na stojane začali chýbať okraje, keď niekto nedopatrením zarezal do dreva a atrapy v podobe tekvíc nemali práve najšťastnejší deň.

Roni Reconainse